Dzisiejszym materiałem zaczynamy wstęp do zagadnień z psychodietetyki.

Jeden z moich profesorów na UM jest “twórcą” terminu psychodietetyka, chociaż sam go nie lubi. Termin psychodietetyka sam w sobie można lubić, można nie lubić, to bez znaczenia, w końcu to tylko słowo. Niezaprzeczalnym faktem jednak jest, że stany emocjonalne mogą odgrywać kluczową rolę w zarządzaniu postępowaniem odchudzającym, kształtowaniu właściwych nawyków, dokonywaniu wyborów, utrzymywaniu motywacji do działania, itd.

Często zastanawiamy się jak schudnąć i mieć szybkie efekty. Początkiem każdego postępowania z naszymi podopiecznym jest weryfikacja bardziej powodów do działania, niż celów do osiągnięcia. Trudny (realny) cel jest łatwiej osiągnąć przy właściwym poziomie motywacji, niż prosty cel bez odpowiedniego nastawienia. Należy też pamiętać, ze niejednokrotnie osoby np. otyłe, czy chore nie wierzą w siebie, niekoniecznie od razu nam o tym mówią, a takie stany ograniczają ich możliwości. To już jednak temat na inny film… 🙂

Poniższy film odpowiada na pytanie, czy strach jest dobrym motywatorem, na jak długo starczy strach. Poznamy też inne emocje mające wpływ na to, czy podejmiemy jakieś konkretne działanie, czy też nie.

Zobacz film i napisz jaki temat wg. Ciebie byłby najbardziej interesujący do omówienia. Początek zmiany to nie tyle skuteczna dieta, ale przede wszystkim motywacja.

Pozdrawiamy

Radek, Mariusz, Robert – zespół DZdieta

Radosław Opała – Doradca Żywieniowy, Psychodietetyk – Gorzów Wielkopolski

Mariusz Różański – Trener Personalny, Trener Outdoor – Gorzów Wielkopolski

Share This

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Dowiedz się więcej.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij