Fizjoterapia

Fizjoterapia

Fizjoterapeuta jest specjalistą, który czuwa nad tym, by przygotowany specjalnie dla nas trening był zarówno skuteczny i doprowadził nas do celu (schudnięcie czy wyrzeźbienie sylwetki), jak i bezpieczny dla naszego kręgosłupa, stawów i mięśni.

Zabiegi fizjoterapeutyczne, odnowy biologicznej są niezwykle popularne zarówno wśród zdrowych czy kontuzjowanych sportowców, jak i osób które ćwiczą rekreacyjnie lub uprawiają sport amatorsko.

Dlaczego fizjoterapia, odnowa biologiczna jest doskonałym uzupełnieniem treningu?

Nasz wykwalifikowany sztab medyczny dzięki stałej współpracy z trenerem, który przekaże mu plan Twoich ćwiczeń oraz inne niezbędne informacje, optymalnie dobierze ćwiczenia, które zapobiegną kontuzjom i przywrócą Twoje maksymalne zdolności ruchowe.

Z usług naszego fizjo teamu korzystają zarówno osoby, posiadające problemy ze zdrowiem, jak i zdrowi podopieczni, pragnący utrzymać ciało w dobrej kondycji, zapobiegać urazom i uzyskiwać coraz lepsze efekty na treningach.

Pomoże określić Twoje słabe strony, które uniemożliwiają Ci robienie postępów i osiągniecie wymarzonego celu. Odpowiednio zadba o wzmocnienie mięśni, rozciąganie stawów i powie jak chronić się przed przeciążeniami, urazami i kontuzjami.

Pomoc w kontuzjach

Aktywne uprawianie dowolnego sportu lub wielu aktywności fizycznych zwiększa ryzyko kontuzji. Jeśli często pomijamy rozgrzewkę czy rozciąganie, po jakimś czasie z pewnością czeka nas kontuzja w postaci na przykład naciągnięcia lub zerwania mięśnia, zwichnięcia bądź skręcenia stawu, a być może nawet złamania. Wtedy wizyta u terapeuty jest konieczna. Pomoże on szybko wrócić do zdrowia oraz pokaże jak właściwie wykonywać zarówno rozgrzewkę jak i streching.

Masaż

Jest idealnym zabiegiem odprężającym zarówno po treningu, jak i na przykład po ciężkim tygodniu pracy. Jest to najstarsza metoda masażu, która polega na regularnym wywieraniu i zwalnianiu ucisku przy pomocy odpowiednich chwytów rąk, następujących po sobie w określonej kolejności.

Energia powstała w trakcie masażu uwalnia z tkanek związki biologicznie aktywne. Masaż pobudza zakończenia nerwowe w skórze, zmniejsza napięcie mięśni i zwiększa ukrwienie, a także zmniejsza uczucie bólu. Ma działanie uspokajające i odprężające. Regularnie wykonywany poprawia działanie układu krążenia i oddychania, powoduje lepsze samopoczucie i ułatwia zasypianie. Miejscowy masaż pomoże natomiast usunąć skurcze narządów wewnętrznych.

Dla kogo masaż klasyczny?

Masaż jest dla każdego, kto pragnie ukoić swoje ciało i odprężyć się zarówno po wysiłku fizycznym, jak i wielogodzinnej pracy przed komputerem. Wskazaniem do wykonania masażu są także zaburzenia funkcjonowania układu mięśniowego spowodowane chorobami mięśni, stawów czy po prostu przeciążeniem mięśni. Wykonuje się go także w przypadku zaników mięśni wskutek przebytych urazów czy porażenia nerwów obwodowych. Jest tez doskonałą formą rehabilitacji po operacjach narządu ruchu.

Masaż sportowy

Masaż dla sportowców ma za zadanie zapobiegać negatywnym objawom przeciążeń, które mogą występować po wzmożonej aktywności fizycznej. Błyskawicznie potrafi usunąć zmęczenie i przeciążenie mięśni i stawów.

Masaż sportowy jest skutecznym sposobem w walce ze zmęczeniem i bólem powstałym po treningu. Przyczynia się do trzykrotnie szybszej regeneracji organizmu, mając dodatkowo wpływ na Twoją gibkość, siłę i zwiększenie zdolności do kolejnego wysiłku. Ma także duże znaczenie w przygotowaniu się do zawodów sportowych, poprawiając samopoczucie i wzmacniając motywację. Masaż sportowy pełni ważne zadanie przed treningiem (rozgrzewa mięśnie), po treningu (przyspiesza powrót do stanu przed wysiłkiem) oraz w leczeniu urazów sportowych. Masaż stanowi doskonałe uzupełnienie innych zabiegów z zakresu fizjoterapii. Najlepsze efekty uzyskać można z odpowiednio dobraną, zbilansowaną dietą sportową.

Umów się na sesję fizjoterapeutyczną

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza i zadbaj komfort i nową jakość życia

Share This

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Dowiedz się więcej.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij