Dietetyka i Psychodietetyka

„Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.
Te słowa Hipokratesa doskonale wpisują się w nurt najnowszych badań naukowych, wedle których to jak się odżywiamy oraz jaki styl życia prowadzimy, bezpośrednio wpływa na stan naszego zdrowia. Trudno się z tym nie zgodzić w świetle najnowszych badań naukowych, które właśnie dokładnie to potwierdzają. Jedzenie może zarówno wywoływać choroby, jak i leczyć, dlatego tak ważny jest skład, jakość i częstotliwość przyjmowania posiłków. Dzięki konsultacjom dietetycznym z naszym specjalistą, otrzymasz indywidualny, w pełni dopasowany jadłospis oraz będziesz pod stałą kontrolą podczas stosowania diety.

Skuteczne odchudzanie? Tak!

Masz dość restrykcyjnych diet osłabiających organizm czy wyrzucania pieniędzy w błoto na magiczne suplementy? Pora zmierzyć się ze swoim problemem w pełni świadomie i z odpowiednią motywacją. Dzięki nam zdobędziesz właściwą wiedzę na temat funkcjonowania swojego organizmu, która pomoże w wykształceniu dobrych nawyków i postaw, ostatecznie doprowadzających Cię do wyznaczonego celu. Odchudzaj się bezpiecznie i skutecznie pod okiem wykwalifikowanego dietetyka, który ustali dietę dostosowaną do Twoich predyspozycji i oczekiwań oraz wprowadzi zmiany do jadłospisu, jeśli będzie taka potrzeba.

Jeśli marzysz o jeszcze lepszych i szybszych efektach, dodaj do swojej diety indywidualny trening przygotowany przez trenera. Dzięki odpowiedniej diecie i opiece trenerskiej Twój cel, czyli smukła sylwetka i zdrowie, będzie jeszcze bliżej.

Dieta dla sportowców

Diety specjalistyczne to nasza specjalność. Dieta sportowa jest jedną z najpopularniejszych. By dobrać ją jak najlepiej, uwzględniamy rodzaj dyscypliny, którą uprawiasz, indywidualne obciążenia treningowe, osobiste predyspozycje oraz pory treningów i wypoczynku. Właściwie skomponowana dieta sportowa pomoże w osiągnięciu zawodowych szczytów, a także zniweluje prawdopodobieństwo kontuzji dzięki zapobieganiu niedoborom witamin i minerałów. Dodatkowym elementem jest odpowiednie ustalenie suplementów diety, które uzupełnią sportowy plan żywieniowy.

Konsultacja dietetyczna dla każdego

Czy uważasz, że jesz zdrowo? Właściwie łączysz produkty i używasz odpowiednich składników? Czy wiesz, jakie produkty powinny być wykluczone z diety przy konkretnych dolegliwościach lub dążeniu do ustalonego celu? Jak Twoja psychika może Ci pomóc, ale też zaszkodzić w zdrowym odżywianiu? Na te i wszystkie inne pytania związane z doborem i utrzymaniem właściwej diety odpowiemy na specjalnej, godzinnej konsultacji dietetycznej.

Pomożemy dostrzec Ci niezauważane do tej pory błędy żywieniowe, wskazać właściwą drogę do celu, opartą na odpowiednich dla Ciebie produktach, ilości kalorii, czy właściwym przygotowywaniu posiłków. Najczęściej już dwie lub trzy wizyty wraz z obserwacją i analizą znacznie pomagają wpłynąć na poprawę zdrowia oraz samopoczucia. Dzięki odpowiedniemu odżywianiu wzrośnie Twoja odporność na stres oraz poziom energii, co przełoży się na łatwiejsze wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Psychodietetyka

Psychodietetyka łączy specjalistyczną wiedzę, która dotyczy zasad żywienia i zdrowia z wiedzą z zakresu psychologii. Interdyscyplinarny charakter psychodietetyki pozwala skutecznie pomóc naszym podopiecznym w różnorakich zaburzeniach odżywiania i wesprzeć w dążeniu do wyznaczonych celów takich jak schudnięcie, świadome odżywianie czy pozbycie się zachowań kompulsywnych (na przykład objadanie się słodyczami podczas gorszego samopoczucia).

Psychodietetyka skutecznie pomoże osiągnąć Ci wymarzone cele. Wspólnie zmienimy Twoje złe nawyki żywieniowe i rozpoczniemy proces utraty niechcianych kilogramów. Pomagamy w rozpoznaniu przyczyn objadania się i wyjaśniamy mechanizmy działania uzależnienia od słodyczy czy fast foodów. Wspieramy Twoją motywację w dążeniu do upragnionej sylwetki i zdrowego trybu życia.

Pamiętaj, że zredukowanie masy ciała jest procesem wymagającym czasu i chęci. Wówczas będzie trwały i nie zaistnienie żaden niechciany efekt jo-jo. Oczywiście niezbędna jest również odpowiednia aktywność fizyczna, najlepiej pod opieką wykwalifikowanego trenera, który współpracuje z Twoim dietetykiem.

Umów się na wizytę z konsultantem

Skorzystaj z formularza lub zadzwoń i rozpocznij nowy rozdział w Swoim życiu

Share This

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Dowiedz się więcej.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij